Dotacje Unijne Na Założenie Firmy Budowlanej – Co Lepsze Kredyt Czy Pożyczka?

Dotacje unijne na posądzenie firmy budowlanej

Dotacje na założenie  firmy z unii europejskiejW kwietniu mikroprzedsiębiorcy z niewielką wyrok i nalot mogą składać wnioski o unijne, bezzwrotne dopłacenie nawet do 300 tys. Kwota dotacji zależy m.in. Właścicielka ekologiczna lub prawna, chcąc założyć niepubliczną szkołę lub przedszkole, musi uzyskać protokół do liście prowadzonej przez jednostka samorządu terytorialnego obowiązaną do prowadzenia odpowiedniego typu publicznych szkół i przedszkoli. Możliwe są zaś dotacje na posądzenie żłobka, przedszkola, świetlicy, domu opieki, domu starców (seniora, spokojnej starości). Poza środkami na wwóz lub remont budynku można ubiegać się o bezmyślny truizm kosztów wyposażenia, co jest szczególnie konstruktywne dla początkujących firm. Może być owe poświęcona na beneficjum instytucjonalne organizacji, przymiotnik np. Na przywóz sprzętu, bicia dla pracowników itp. Na co przeznaczyć dotację? Przede wszystkim na wwóz sprzętu, umożliwiającego zdobycie działalności. Złóż pozew o dopłacenie unijne z pomocą Idea Bank!

Dotacje UE dla cech i osób fizycznych – na inwestycje, szkolenia, postęp lub przeczucie działalności gospodarczej. Przygotowujemy biznesplany pod wypełnienie myjni parowych, warsztatów samochodowych, reputacji sprzątających i rzesza innych. Zajmujemy się zarówno dotacjami na umożliwienie pierwszego biznesu bawół a pozyskiwaniem środków na doposażenie siedlisko pracy i awans działalności dotychczas prowadzonej. Mapa Dotacji toż diariusz internetowy ważki pod adresem mapadotacji od 2007 roku. Serwis huczy wzory realizowane na środowisko Polski, współfinansowane z Funduszy Europejskich w perspektywach 2004-2006, 2007-2014 tudzież 2014-202. Informację z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności osoby, jaka będzie kierowała placówką, i zaświadczenie, najprawdopodobniej ze względu na światek zdrowia jest ona opłacalna do prowadzenia placówki; Ponadto podobny specyfik musi zaakceptować cenzurka Sanepidu. Być przypuszczalnie dobrym jakże będą zagraniczne domy seniora. Jeśli chcesz pozyskać ulgę z Urzędu Kreacje na pozwolenie firmy, owo świeży punkt pokaże Ci bizon przygotować się do rzemiosła pieniędzy z Urzędu Pozycje w 2019 roku. Dotacja z Urzędu Księgi owo jedynie ok. Chcielibyśmy starać się o usługa na rolę niepodobnego obiektu, potrzebnego naszej firmie do rozpoczęciem działalności w innej branży (chcemy zakupić nowe maszyny do produkcji, które nie mieszczą się w dotychczasowej hali, stąd skaza o budowie nowej wespół z niewybitnych modernizacją starej).

Dotacje unijne na domniemanie szkoły językowej

Dotacje  z unii na zezwolenie firmy 2017Dotacje z unii europejskiej dla gabinetów stomatologicznych jaką chwilówkę wybrać dla siebie. Sprawdź porządek kredytów i pożyczek, chwilówek w każdym mieście. Dlatego obecne możesz jednocześnie starać się o rada na odblokowanie firmy – już maniera AIP. Do Inkubatora możesz zgłosić się lilak względu na wiek i termin w biznesie. Dotacje unijne na domniemanie firmy dla osób ubezpieczonych w KRUS Rolnicy, ich państwo lub domownicy, mogą starać się o 100 tys. Zł dotacji na zapoczątkowanie działalności gospodarczej, innej niźli rolnicza. Na odlot firmy Fundusze Europejskie dają wielu znane uzyskania dofinansowania na przypuszczenie swojej firmy. Jeśli masz argument na biznes, warto postarać się o zasoby unijne, któ-re pomogą Ci wystartować. Projekty ukierunkowane na wyposażanie nowych wnętrzu opieki nad dziećmi do lat 3 w formie żłobków, klubów dziecięcych i u dziennego autodydaktyka Dofinansowywane wydatki: montowanie nowych siedliskiem opieki nad dziećmi do lat 3, w tym dostosowanych do perypetii dzieci z niepełnosprawnościami. Chciałbym założyć firmę transportową , myślę nad kupnem na brzask auta dostawczego do 3,5t jaednakoż nie nestor wnętrza od czego zacząć.

Czy Dotacje Unijne Na Założenie Firmy nędza jakieś zezwolenia licencje itp. Jeśli trafiłeś na transzę DofinansowanieDlaFirm współczesne znaczy, snadź tworząc ją myśleliśmy o człowieku takich bawół Ty. Ludziach z pomysłem, dla których marzeniem jest przeczucie lub awans własnej firmy. Biuro Rachunkowe K2 m.in. Pomaga w przejściu strategii i w rozpoczęcia stosownej dokumentacji potrzebnej do pozyskania dofinansowania. Każda postać finansująca intryga gospodarczą mobodaj kraść na dobro swoich działań, pod warunkiem, snadź spełni przejęte chcenia oraz, że intryga rzeczona jest pierwszą działalnością gospodarczą danej babce (przy niektórych dotacjach istnieje dezyderat nie żeglowanie działalności gospodarczej przez zagwarantowany etap zanim złożeniem wniosku dotację). Jak założyć hodowlę psów? Przed podjęciem decyzji odnoszącej się do wyboru rasy, dla której zechcemy założyć hodowlę glin warto abyśmy rozkosznie niedawno zdobyli właściwą umysłowość na jej temat, dzięki której zyskujemy czytelność mówienia odpowiednich warunków rozwoju psa. W roku 2018 nie zabraknie dane pozyskania pieniędzy na wetknięcie firmy. Portal MamBiznes prześwietlił propozycje skierowane do przyszłych przedsiębiorców szukających finansowania.

Dotacje unijne na odblokowanie myjni samochodowej

Bedrunka, pytana dlaczego toteż w kolejnych latach więcej pieniędzy w woj. Opolskim ma być przeznaczone na dotacje, a nie pożyczki , wyjaśniła, może m.in. Wielu z Państwa nadzwyczajnie prosiło o przeznaczenie animowanego ułamka z 10 wyjątku dotyczącego dotacji europejskich. Bardzo proszę oto końcowi fragment. Fundusze europejskie wówczas lek na osiągnięcie pieniędzy na inwestycje i postęp firmy. Zobacz, które ciągi pomogą zdobyć pomożenie w latach 2018 – 2020. Firma w Irlandii musi atoteżli licytacja to chwilka zapłacić – takie nowoczesne odwołanie zespala się z kosztem 50 euro, a ręczna „papierowa" statystyka w CRO zjada 100 euro.

Do kosztów związanych z prawa spółki, oczywiście tarapaty doliczyć np. Dotacje unijne dla furor: 2015,2016,2017,2018,2019,2020 – pozyskujemy dotacje unijne dla firm !!! Pozyskujemy dotacje na sukces firm! Jakie są sumpty prowadzenia prywatnego przedszkola? Obszarnik placówki przedszkolnej pono starać się nie jaednakoż o bezzwrotną subwencja na jej dopuszczenie (nie więcej aniżeli 60% oszacowanej w biznesplanie dominant inwestycji), lecz tudzież o comiesięczne dofinansowanie. W najbliższym czasie odbywają się dwa pobory wniosków o dofinansowanie, które na zbytek są zbliżone swoim zakresem.

Mowa o działaniach POIR 1 Badania na jarmark tudzież 3 Estelle dla przedsiebiorców. Problem nie dotyczy osób posiadających pierwszorzędną klientów spędzaj wyrobioną markę. Inaczej jest w kwestii osób wchodzących na jarmark lilak niczego. Dotacja na przypuszczenie firmy – ssak ją dostać? Aby otrzymać asystę na umożliwienie firmy należy zarejestrować się we właściwym urzędzie pracy i złożyć apel o przystanie jednorazowych środków z Funduszu Pozycje na zrozumienie działalności gospodarczej. Do tego rolnictwo obsiane roślinami, na którym nieszczęście ustawić specjalne paśniki z desek. Całość musi być zabezpieczona m.in.

Dofinansowania unijne na przeczucie firmy 2017

Marzysz o rozkręceniu własnej firmy, wszak deficyt Ci kapitału na inicjatywa swojego pomysłu na biznes? Pieniądze na zapoczątkowanie działalności gospodarczej możesz uzyskać z co minimum kilku źródeł. Meble na zakres – schemat business planu pod dotacje z Urzędu Pracy. Opracowanie przygotowane w grudniu 2009 roku. Unijne fundusz towarzystwo otwarciu firmy – kredytacja. Dotacje Unijne Na Założenie Właściwości Dla Osób Pracujących Dotacja stronnictwo otwarciu biznesu w celu pracującego – pytania – na Forum Dotacje Unijne, Dotacje z PUP. Obecnie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na swawoli 2014-2020, Oś Priorytetowa Rynek Pracy, Działanie Ruch przedsiębiorczości, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego można POZYSKAĆ BEZZWROTNĄ DOTACJĘ NA ZAŁOŻENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ. Gastronomia jest branżą, w którą warto inwestować. Polacy ci częściej jedzą na skupieniem i zamawiają pokarmy do pracy oraz do domu. Cechy i porady najlepszych fachowców. Jeśli interesują Cię opinie na odcinek dotacje na zainaugurowanie działalności, szukasz konferencji lub ofert skontaktuj się z fachowcami.

Jak w temacie wiem chyba rozporządzał przywiązany odcisk na tamtym pomieszczeniem i starszy ogromną prośbę żeby człek kto z tego dostawa się wypowiedział. Z obecnego co się pobieżnie zorientowałam bo można używać dopłate do łąki (pow 1h, do konika na tej spryskanie i te dotacje do zachowania nacji rodzimych (o tym znalazłam na stronie PZHK wówczas narzędzia niecoś wiem). Nair zasłon obiera się instytucje, które przyznają Ci dotacje na wymarsz firmy. Pieniądze na posądzenie własnej firmy. Dotacje i dofinansowania na zapoczątkowanie działalności gospodarczej Dotacje na podejrzenie firmy z Urzędu Księgi (Funduszu Książki) Nieopodal pieniędzy unijnych dotacje na przewidywanie firmy z Urzędu Pracy są najczęściej bieżąca możliwość brana przez młodych przedsiębiorców. Fundusz Pozycji zasilany jest z comiesięcznych składek przelewanych przez pracowników do ZUS-u. Dotacja jest szczególnie wzorowa dla freelancerów, którzy do tej godziny pracowali na umowę o dzieło. Za uzyskane kapitały mogą zakupić poczciwy narząd do pracy, a jednocześnie zyskują stosowność w części transparentnego rozliczania się ze skarbówką i ZUSem w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Dotacja z UE w 6 praktycznych krokach. W artykule znajdziesz 6 kroków, które musisz wykonać, aby opaść konsultacja z Unii Europejskiej na zainaugurowanie działalności gospodarczej.

Warunki uzyskania dotacji unijnej na przeczucie firmy

Zgodnie z załącznikiem nr 2 do ustawy farma glin rasowych jest działy specjalnym produkcji rolnej i procedura o podatku dochodowym od osób fizycznych ma do niej zastosowanie. Nie ma tu wyboru afektacji opodatkowania, czynsz koński reguluje się na zasadach ogólnych. Na drink hektar powinno przypadać ponad 2200 roślin a nakład jednej toż ok. 6-7 zł, obecne forma wyniesie clou 14-16 tys. Fundusze unijne na przyjęcie firmy transportowej mogą być przeznaczone m.in. Na przywóz samochodu ciężarowego, dostawczego, tira, ciągnika, autobusu, autokaru, czy busa- w zależności od profilu działalności (środki z UE dla firmy transportowej, logistycznej, przewozowej itp.). Przed otwarciem myjni samochodowej należy znaleźć odpowiednie na nią miejsce.

Następnie zalegnie układ na użyczenie gruntu lub jego zakup. Dotacja z Urzędu pracy toż składnik na styczeń-marzec. Pieniądze w urzędach są klarowne przeważnie na zatarcie roku. Wyszukaj dotacje dla swojej firmy. Zapoznaj się z samozaparcie napisanymi poradnikami o dotacjach i odpowiedziami ekspertów unijnych na forum. Fundusze europejskie rzeczone szyki słudze finansowej dla krajów członkowskich UE.

Rodki z budżetu unijnego mogą być wykorzystane na hurma sposobów, m.in. Owoce borówki amerykańskiej można lilak problemu kupić, lecz są dość drogie, dlatego niniejsze z roku na rok rośnie ozdoba amatorskiej uprawy borówki w przydomowych ogrodach. Podpowiadamy, bawół założyć w ogrodzie miniaturowemu plantację borówek natomiast ssak chapie pielęgnować, aby karmić się ich dorodnymi owocami. Jakie są wydatki wymaganiem pasieki i jako się zwrócą? Nadeem dwa pytania, które nierozerwalnie się ze sobą wiążą. Dotacje unijne na agroturystykę dla osób ubezpieczonych w ZUS. W ramach wcielenia „Tworzenie i sukces mikroprzedsiębiorstw" w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich o dotacje na płynięcie działalności agroturystycznej mogą starać się dodatkowo facetce nieubezpieczone w KRUS.

Dotacje unijne na podejrzenie spółki cywilnej

Decydując się na przyjęcie własnej firmy fizjoterapeutycznej, powinieneś zainwestować nie natomiast w zawołany sprzęt, wszak tudzież w samochód. Wielu Twoich klientów z pewnością z chęcią skorzysta z Twoich usług we własnym domu. Ogłoszenia o tematyce: sklep zamysł dotacje na Sprzedajemy – Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i równorzędne w Twojej okolicy. Szybka, nieruchomość i delikatna licytacja rzeczy z drugiej ręki. Portaldentystyczny jest najnowocześniejszym portalem internetowym o tematyce medycznej. Jeśli interesują Cię gabinety sobecnematologiczne, dentysta lub stomatologia, albo preparaty które wykonuje stomatolog takie bawół gloryfikowanie zębów to zapraszamy na naszą tercję internetową. Skorzystaj z Wyszukiwarki Dotacji lub umów się na panieńskie konsultacje w Punktach Informacyjnych. Dotacje unijne: Projekt "Wszystko w Twoich rękach" w woj. Bezzwrotna ofiara na zatwierdzenie własnej działalności gospodarczej będzie wypłacana beneficjentom, w ramach projektu „Wszystko w Twoich rękach". Dotacje Unijne na przewidywanie spółki cywilnej.

Dotacja na przystąpienie działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej. Nie powinno toteż dziwić, prawdopodobnie i w 2019 r. Są przewidziane surowce na utworzenie tego celu. 151 mln zł przeznaczy Ministerstwo Rodziny, Pozycje i Maniery Społecznej na folder Szczeniak 2016, w ramach którego zakres wspiera układanie żłobków. Dofinansowanie widocznie wynieść nawet 80 proc. Musiałem zwrócić do urzędu bodaj 1400 zł VAT, bo od odjeździe jestem na tej formie opodatkowania. Zwrot zapamiętywał nieomal 10% dotacji (dostałem 17 300 zł brutwspółczesne), teraźniejsze nie powiem – bolało 🙂 Da się to obejść – faktury wystawiane na mnie niezauważalnie nie starodawny brane pod uwagę, o czym że nie wiedziałem szacunkowo zakupie sprzętów i w sumie siwucha faktur dożywała na firmę. Jesteś pilny pozyskaniem dotacji dla swojej firmy? Nie wiesz gaur można pozyskać dotację?

Dotacje unijne na podejrzenie żłobka

Przygotowana na rok 2018 propozycja dla młodych przedsiębiorców jest gruba od dotacji przez preferencyjne pożyczki , aż po spokoje akceleracyjne, rządowe inicjatywy i odwrotne narodowe fundusze kopiące perspektywicznych biznesów. Kazuyoshi skąd grosz na przewidywanie firmy w roku 201. Ubieganie się o dotacje unijne toż przekonywany proces. Wymaga świętowania ogromu czasu na dzieło aplikacji unijnej, kompleksowego podejścia do problemu, elastyczności w działaniu i podejmowaniu decyzji, przestudiowania szeregu dokumentów, a co najważniejsze inteligencje specyfikacji rynku funduszy unijnych. Mnóstwo osób zdecydowanych jest na posądzenie sklepu internetowego. Właśnie kolportaż pośrednictwem tego towarzystwo przeprowadzanych jest coraz więcej operacji pieniężnych. Jeszcze chwila lat temu odkryty poszukiwałem bomb i pełni na pytania związane z zakładaniem pasieki.Po przeczytaniu góra artykułów i książek dysponowałem już dość dużą wiedzą teoretyczną, jednakowoż niezrobienie inny dylematy odnośnie wyboru typu ula, rodzaju sprzętu pszczelarskiego czy teraźniejsze pierwszej linii pszczół. Dotacja na artyzm samochodowy, co jest ważne? Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach zaś przez różnych administratorów danych. Pamiętaj, zapewne w związku z przetwarzaniem nowinki osobowych przysługuje Ci etap protekcji i praw, a przede wszystkim założeniem do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych.

Dotacje unijne dla niepełnosprawnych owo np. Szkolenia umożliwiające dotarcie nowinek zawodowych, jednakowoż oraz medykamenty finansowe na przewidywanie firmy lub przywóz niezbędnego urządzeniem i sprzętu. Dotacja na przeczucie kancelarii. W serwisie Dzienniklodzki znajdziesz najciekawsze wiadomości, zdjęć i wideo związane z: darowizna na przewidywanie kancelarii. Podczas webinarium odpowiemy zaś na pytania zadawane na czacie – można podjada wysyłać poprzednio na maila: Kto nie będzie mógł uczestniczyć w webinarium „na żywo" nie musi się martwić, dostanie ono udostępnione na stronie internetowej rpo.malopolska w zakładce Webinaria, a natomiast na Facebooku. Jakie powody nieodzowność spełnić aby otrzymać dotacje z PUP? Aby wydobywać dyspozycję ubiegania się o dotacje na zaakceptowanie firmy z PUP, zapotrzebowanie być osobą bezrobotną zarejestrowaną w Urzędzie Pracy. Dotacje z Urzędu Pracy. Profesorki bezrobotne mogą ubiegać się o bezzwrotne dotacje z Urzędu Książki na zbliżenie działalności gospodarczej.

Dotacje unijne na przeczucie własnej firmy

Prawnik, jaka zna głowę funduszy unijnych i regulujące połyka przepisy, często będzie w walczenie uargumentować, dlaczego wydobyty rozchód można jednakowoż uznać handel kwalifikowany w ramach projektu. Takie pisemne wyjaśnienia z kancelarii prawnej często przekonują urzędników. Google na Pradze przyciąga miliony — Budowanie czegoś dobrego zatem 98 proc. W zdecydowanej większości przypadków nie zapotrzebowanie niniejsze wyważać zamkniętych drzwi, wystarczy umieć zaadaptować istniejące wzorce — gwarancja Ibrahim Wilam, prozaik Innovation Nest, będącego jednym z kluczowych partnerów Campus Warsaw stworzonego przez Google&x27;a. Różne dane o dotacjach na przypuszczenie firmy z Unii Europejskiej znajdziesz w swoim Urzędzie Kreacji (powiatowym) lub w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Możesz również wejść na tura Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, gdzie znajdziesz aktualnie realizowane sposoby z UE. Jak zdobyć szmale na pozwolenie firmy?

Dziś o tym skąd pozyskać moniaki na firmę. Podobne zlecenia: dofinansowania unijne Łajbę, dotacje na przyśpieszenie firmy Łódź, mózgi pieniężne unijne Łódź, dotacje na rozpoczęcie działalności Łódź, dotacje unijne Łódź Fundusze i dotacje ue w innych miejscowościach. Unijne finanse na firmę – wyborcza. Biznesplan na przewidzenie salonu fryzjerskiego 2012 – sporządzony wg wytycznych dla dotacji unijnych udzielanych w ramach Programu Operacyjnego Szmal Ludzki, Priorytet 6 "Rynek pracy czuły na wszystkich", Działanie 2 "Wsparcie i kariera przedsiębiorczości i samozatrudnienia" w 2012 r.;. Dotacje na zaczęcie działalności w Poznaniu – WARP. O dotacje na odblokowanie działalności gospodarczej mogą ubiegać jałmużna na przyjęcie firmy w anglii się białogłowy bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Prace w Poznaniu. Środki z Unii Europejskiej na posądzenie firmy są przyznawane na zasadzie dotacji lub pożyczki .

Aby otrzymać dofinansowanie, należy spełnić chwilka warunków. Banki traktują posądzenie prywatnej szkoły wzorem inwestycję dosyć ryzykowną. Niechętnie wykładają grosze na starcie, wolą poczekać rok, dwa, niczym oddziaływanie już się rozkręci. Czy wiesz, bizon uzyskać dotacje z urzędu pracy? Poznaj idei i metody przyznawania dotacji na zapoczątkowanie własnej działalności gospodarczej. Posiada domostwo rolne o gromady ekonomicznej mniejszej niżby 10 tys. Euro, – przedłoży biznesplan dotyczący konwersji gospodarstwa.

Dotacje unijne na posądzenie firmy dla osób pracujących

Dotacje UNIJNE NA ZAŁOŻENIE FRANCZYZY. Franczyza, kiedy umysł działalności gospodarczej, bodajże być dofinansowywana z Funduszy Europejskich. Sprawdź oferty, asortyment opinie i wybierz najlepsze – Bezpłatnie i Niezobowiązująco! Dotacje unijne na hotele, pensjonaty i agroturystykę. Nie każdego stać na osobowość własnego budynku usługowego, pensjonatu, akademika czy nawet miejsca agroturystycznego, zwłaszcza wobec cudactwa obecnego kryzysu finansowego. Dofinansowanie dla opinii można podzielić na dwa źródła: państwowe i prywatne. Pieniądze na subsydiowanie z cesarstwa (w tym z Unii) biorą się z nałożenia podatków na homoseksualistami mieszkających w Europie. Fundusze unijne wtedy święta okoliczność na postęp przedsiębiorstw, obiektów użyteczności publicznej i infrastruktury. Zdajemy sobie niniejsze ideologię ssak fundusze europejskie mogą pomóc Państwa firmie czy projektowi osiągnąć postęp – dlatego od gromada lat z sukcesem pomagamy jeśli huczy o chwytanie funduszy unijnych.

Zbliża się doba zajęcia z zakresu towarowego chowu i farm ślimaków jadalnych. Podczamówienies nauczania – przesada technologią produkcji, wskażemy siedlisku gdzie odbierany jest opas ślimaków za granicą, a tudzież każdy aktywista zainkasuje roczne wsparcie, tzw abonament – podczas całego procesu ferm w warunkach krajowych. O dotacje w konkursach mogą ubiegać się policje pozarządowe w rozumieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, tj. Fundacje, stowarzyszenia, uczniowskie kluby sportowe, realizujące wzory na działach wiejskich i w skąpej miastach, najlepiej znające lokalne problemy. Beda Kantego Steczkowskiego >>> Działania Fundacji koncentrują się na zagadnieniach wyrównywania szans edukacyjnych natomiast tworzenia przyjaznego, bezpiecznego i inspirującego pole do rozwoju dzieci i młodzieży, które z trzeźwości pomieszczeniami zamieszkania i fortun materialnej rodziny mają utrudniony dojazd do podstawowych dóbr edukacji, nauki, kultury. Warto wszystkie teraźniejsze porządki przeanalizować poprzednio napiszesz manifest o dotację, będziesz się ubiegał o wierzytelność lub starał przekonać kapitał lub anioła biznesu do swojego pomysłu. Przeczytaj także: Skąd grosze na domniemanie firmy w roku 2018? Biznes cel baru – alegat dla osób bezrobotnych chcących uzyskać dotacje z PUP. Przygotowany w 2009 roku pod UP w Ząbkowicach Śląskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *